Essentra Components NSE-34812-M5-20
Part No.:
NSE-34812-M5-20
Datasheet:
NSE-34812-M5-20.pdf
Description:
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS M5
Comments
NSE-34812-M5-20 Specifications
Thread Size:
M5
Head Diameter:
0.374" (9.50mm)
Head Height:
0.146" (3.70mm)
Length - Below Head:
0.787" (20.00mm)
Length - Overall:
0.933" (23.70mm)