Rip-Tie O-16-G50-BK
Part No.:
O-16-G50-BK
Manufacturer:
Rip-Tie
Category:
Reclosable Fasteners
Package:
Datasheet:
Description:
HOOK&LOOP TIE BLK 1.333' 50PACK
Shipping
Inventory:100
Comments
O-16-G50-BK Specifications
Manufacturer
Rip-Tie
Series:
CinchStrap-EG
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Type:
Hook and Loop - Tie
Shape:
Rectangular
Length:
16.000" (406.40mm)
Width:
2.000" (50.80mm)