Kilo International OESL-75-1-7
Part No.:
OESL-75-1-7
Manufacturer:
Kilo International
Category:
Knobs
Package:
Datasheet:
OESL-75-1-7.pdf
Description:
KNOB KNURLED W/SKRT 0.236" METAL
Shipping
Inventory:397
Comments
OESL-75-1-7 Specifications
Manufacturer
Kilo International
Series:
OES
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Style:
Cylindrical with Skirt
Type:
Knurled, Diamond
Shaft Size:
0.236" (6.00mm)
Diameter:
0.750" (19.05mm), 1.000" (25.40mm) Skirt
Height:
0.625" (15.88mm)