Sharp Microelectronics PC4D10SYIP0F
Part No.:
PC4D10SYIP0F
Manufacturer:
Sharp Microelectronics
Category:
Logic Output Optoisolators
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
PC4D10SYIP0F.pdf
Description:
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8MFLAT
Shipping
Inventory:0
Comments
PC4D10SYIP0F Specifications
Manufacturer
Sharp Microelectronics
Series:
OPIC™
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Number of Channels:
2
Inputs - Side 1/Side 2:
2/0
Voltage - Isolation:
3750Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min):
10kV/µs
Input Type:
DC
Output Type:
Open Collector
Current - Output / Channel:
50 mA
Data Rate:
10Mbps
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
75ns, 75ns
Rise / Fall Time (Typ):
20ns, 10ns
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.5V
Current - DC Forward (If) (Max):
20mA
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V
Grade:
Qualification:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C