Renesas Electronics Corporation PS2503L-1-F3-L-A
Part No.:
PS2503L-1-F3-L-A
Package:
4-SMD, Gull Wing
Datasheet:
PS2503L-1-F3-L-A.pdf
Description:
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD
Shipping
Inventory:0
Comments
PS2503L-1-F3-L-A Specifications
Package/Case:
4-SMD, Gull Wing
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Current Transfer Ratio (Min):
150% @ 1mA
Current Transfer Ratio (Max):
300% @ 1mA
Voltage - Output (Max):
40V
Current - Output / Channel:
30mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.1V
Current - DC Forward (If) (Max):
80 mA
Vce Saturation (Max):
250mV
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C