Essentra Components PSB-12M-01A2-RT
Part No.:
PSB-12M-01A2-RT
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Board Supports
Package:
Datasheet:
PSB-12M-01A2-RT.pdf
Description:
BRD SPT REST MNT ADHESIVE 12MM
Shipping
Inventory:0
Comments
PSB-12M-01A2-RT Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
Richco, PSB
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Holding Type:
Resting Mount
Mounting Type:
Adhesive
Between Board Height:
0.472" (12.00mm)
Length - Overall:
0.472" (12.00mm)