Essentra Components PSD-18M-19
Part No.:
PSD-18M-19
Datasheet:
PSD-18M-19.pdf
Description:
BRD SPT SNAP LOCK REST MNT 18MM
Shipping
Inventory:542
Comments
PSD-18M-19 Specifications
Between Board Height:
0.709" (18.00mm)
Length - Overall:
0.919" (23.35mm)
Support Hole Diameter:
0.122" (3.10mm)
Support Panel Thickness:
0.062" (1.57mm) 1/16"