Harwin Inc. R25-3000302
Part No.:
R25-3000302
Manufacturer:
Harwin Inc.
Category:
Board Spacers, Standoffs
Package:
Datasheet:
R25-3000302.pdf
Description:
HEX STANDOFF M2.5X0.45 BRASS 3MM
Shipping
Inventory:4,343
Comments
R25-3000302 Specifications
Manufacturer
Harwin Inc.
Series:
R25-300
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Hex Standoff
Threaded/Unthreaded:
Threaded
Gender:
Male, Female
Screw, Thread Size:
M2.5x0.45
Diameter - Inside:
Diameter - Outside:
0.217" (5.50mm) Hex
Between Board Height:
0.118" (3.00mm)
Length - Overall:
0.315" (8.00mm)