Harwin Inc. R30-1003002
Part No.:
R30-1003002
Manufacturer:
Harwin Inc.
Category:
Board Spacers, Standoffs
Package:
Datasheet:
R30-1003002.pdf
Description:
HEX STANDOFF M3X0.5 BRASS 30MM
Shipping
Inventory:25,358
Comments
R30-1003002 Specifications
Manufacturer
Harwin Inc.
Series:
R30-100
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Hex Standoff
Threaded/Unthreaded:
Threaded
Gender:
Female, Female
Screw, Thread Size:
M3x0.5
Diameter - Inside:
Diameter - Outside:
0.197" (5.00mm) Hex
Between Board Height:
1.181" (30.00mm)
Length - Overall:
1.181" (30.00mm)