Harwin Inc. R30-4000402
Part No.:
R30-4000402
Datasheet:
R30-4000402.pdf
Description:
HEX STANDOFF M3X0.5 BRASS 4MM
Shipping
Inventory:2,687
Comments
R30-4000402 Specifications
Series:
R30-400
Type:
Hex Standoff
Threaded/Unthreaded:
Threaded
Gender:
Male, Male
Screw, Thread Size:
M3x0.5
Diameter - Inside:
Diameter - Outside:
0.217" (5.50mm) Hex
Between Board Height:
0.157" (4.00mm)
Length - Overall:
0.630" (16.00mm)