Harwin Inc. R30-6700794
Part No.:
R30-6700794
Datasheet:
R30-6700794.pdf
Description:
ROUND SPACER M3 NYLON 7MM
Shipping
Inventory:6,550
Comments
R30-6700794 Specifications
Series:
R30-670
Type:
Round Spacer
Threaded/Unthreaded:
Unthreaded
Gender:
Female, Female
Screw, Thread Size:
M3
Diameter - Inside:
0.126" (3.20mm)
Diameter - Outside:
0.197" (5.00mm)
Between Board Height:
0.276" (7.00mm)
Length - Overall:
0.276" (7.00mm)