Aearo Technologies LLC, a 3M company R-444-V2525
Part No.:
R-444-V2525
Manufacturer:
Aearo Technologies LLC, a 3M company
Category:
Screw Grommets
Package:
Datasheet:
R-444-V2525.pdf
Description:
SCREW GROMMET THERMPLSTC 1=500PC
Shipping
Inventory:0
Comments
R-444-V2525 Specifications
Manufacturer
Series:
VersaDamp™ V-2000
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Screw Size:
Head Diameter:
0.813" (20.65mm)
Mounting Hole Diameter:
0.460" (11.68mm)
Head Height:
0.250" (6.35mm) 1/4"