Aearo Technologies LLC, a 3M company R-444-V2590
Part No.:
R-444-V2590
Datasheet:
R-444-V2590.pdf
Description:
SCREW GROMMET THERMOPLASTIC BLK
Shipping
Inventory:614
Comments
R-444-V2590 Specifications
Product Status:
Obsolete
Screw Size:
Head Diameter:
0.813" (20.65mm)
Mounting Hole Diameter:
0.460" (11.68mm)
Head Height:
0.250" (6.35mm) 1/4"