Adam Tech REB-DF1-100-001
Part No.:
REB-DF1-100-001
Manufacturer:
Adam Tech
Category:
DIN Rail Channel
Package:
Datasheet:
REB-DF1-100-001.pdf
Description:
DIN RAIL 39.370" (1000.00MM), SL
Shipping
Inventory:100
Comments
REB-DF1-100-001 Specifications
Manufacturer
Adam Tech
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Top Hat
Slotted/Unslotted:
Slotted
Size:
1.378" W x 0.295" H (35.00mm x 7.49mm)
Length:
39.370" (1000.00mm)
Thickness:
0.039" (1.00mm)