Essentra Components RKS-8-12BK-C
Part No.:
RKS-8-12BK-C
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Reclosable Fasteners
Package:
Datasheet:
RKS-8-12BK-C.pdf
Description:
HOOK&LOOP STRIP BLACK 1'
Shipping
Inventory:0
Comments
RKS-8-12BK-C Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
Richco, RKS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Hook and Loop
Shape:
Rectangular
Length:
12.000" (304.80mm)
Width:
0.500" (12.70mm)