Essentra Components RKW-12-24-BK
Part No.:
RKW-12-24-BK
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Reclosable Fasteners
Package:
Datasheet:
RKW-12-24-BK.pdf
Description:
HOOK&LOOP TIE BLACK 2'
Shipping
Inventory:510
Comments
RKW-12-24-BK Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
Richco, RKW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Hook and Loop - Tie
Shape:
Rectangular
Length:
24.000" (609.60mm)
Width:
0.750" (19.05mm)