Essentra Components RKWD-12-12-BK
Part No.:
RKWD-12-12-BK
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Reclosable Fasteners
Package:
Datasheet:
RKWD-12-12-BK.pdf
Description:
HOOK&LOOP TIE BLACK 1'
Shipping
Inventory:20
Comments
RKWD-12-12-BK Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
Richco, RKWD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Hook and Loop - Tie
Shape:
Rectangular
Length:
12.000" (304.80mm)
Width:
0.750" (19.05mm)