Essentra Components RKWDE-16-24-OR
Part No.:
RKWDE-16-24-OR
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Reclosable Fasteners
Package:
Datasheet:
RKWDE-16-24-OR.pdf
Description:
HOOK&LOOP TIE ORANGE 2'
Shipping
Inventory:221
Comments
RKWDE-16-24-OR Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
Richco, RKWD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Hook and Loop - Tie
Shape:
Rectangular
Length:
24.000" (609.60mm)
Width:
1.000" (25.40mm)