Essentra Components RKWPR-8-12
Part No.:
RKWPR-8-12
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Reclosable Fasteners
Package:
Datasheet:
RKWPR-8-12.pdf
Description:
HOOK&LOOP TIE BLACK/MAROON 1'
Shipping
Inventory:500
Comments
RKWPR-8-12 Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
Richco, RKWPR
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Hook and Loop - Tie
Shape:
Rectangular
Length:
12.000" (304.80mm)
Width:
0.500" (12.70mm)