Essentra Components RLCBSA-14-01
Part No.:
RLCBSA-14-01
Datasheet:
RLCBSA-14-01.pdf
Description:
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 14MM
Shipping
Inventory:1,258
Comments
RLCBSA-14-01 Specifications
Series:
Richco, RLCBSA
Between Board Height:
0.551" (14.00mm)
Length - Overall:
Support Hole Diameter:
0.157" (3.99mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.60mm)
Mounting Hole Diameter:
0.217" (5.50mm)
Mounting Panel Thickness:
0.020" ~ 0.039" (0.50mm ~ 1.00mm)