Essentra Components RLCBSB-10-01
Part No.:
RLCBSB-10-01
Datasheet:
RLCBSB-10-01.pdf
Description:
BRD SPT REST MNT SNAP LOCK 10MM
Shipping
Inventory:1,990
Comments
RLCBSB-10-01 Specifications
Series:
Richco, RLCBSB
Holding Type:
Resting Mount
Between Board Height:
0.394" (10.00mm)
Mounting Hole Diameter:
0.217" (5.50mm)
Mounting Panel Thickness:
0.020" ~ 0.039" (0.50mm ~ 1.00mm)