Essentra Components RLCBSB-12-01
Part No.:
RLCBSB-12-01
Datasheet:
RLCBSB-12-01.pdf
Description:
BRD SPT REST MNT SNAP LOCK 12MM
Shipping
Inventory:1,935
Comments
RLCBSB-12-01 Specifications
Series:
Richco, RLCBSB
Holding Type:
Resting Mount
Between Board Height:
0.472" (12.00mm)
Mounting Hole Diameter:
0.217" (5.50mm)
Mounting Panel Thickness:
0.020" ~ 0.039" (0.50mm ~ 1.00mm)