Essentra Components RLCBSC-12-01
Part No.:
RLCBSC-12-01
Datasheet:
RLCBSC-12-01.pdf
Description:
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 12MM
Shipping
Inventory:23
Comments
RLCBSC-12-01 Specifications
Series:
Richco, RLCBSC
Between Board Height:
0.472" (12.00mm)
Length - Overall:
Support Hole Diameter:
0.126" (3.20mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.60mm)
Mounting Hole Diameter:
0.213" (5.40mm)
Mounting Panel Thickness:
0.031" (0.80mm)