Essentra Components RLCBSK-12-01
Part No.:
RLCBSK-12-01
Description:
CBS REVERSE LOCK 1.6MM PAN 12MM
Shipping
Inventory:805
Comments
RLCBSK-12-01 Specifications
Series:
Richco, RLCBSK
Packaging:
Bag
Between Board Height:
0.472" (12.00mm)
Length - Overall:
Support Hole Diameter:
0.157" (3.99mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.60mm)
Mounting Hole Diameter:
0.213" (5.40mm)
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.60mm)