APM Hexseal RM3X10MM 2701
Part No.:
RM3X10MM 2701
Manufacturer:
APM Hexseal
Category:
Screws, Bolts
Package:
Datasheet:
RM3X10MM 2701.pdf
Description:
MACH SCREW PAN HEAD PHILLIPS M3
Shipping
Inventory:2,248
Comments
RM3X10MM 2701 Specifications
Manufacturer
APM Hexseal
Series:
SEELSKREW®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Features:
Self Sealing
Thread Size:
M3
Head Diameter:
0.264" (6.70mm)
Head Height:
0.094" (2.40mm)
Length - Below Head:
0.394" (10.00mm)
Length - Overall:
0.488" (12.40mm)
Material:
Stainless Steel
Plating:
1. How to order RM3X10MM 2701 on XZT Electronics Co.,Ltd?
3. Are the RM3X10MM 2701 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RM3X10MM 2701?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RM3X10MM 2701.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as RM3X10MM 2701 pin diagram, RM3X10MM 2701 datasheet?