APM Hexseal RM4X20MM 2701
Part No.:
RM4X20MM 2701
Manufacturer:
APM Hexseal
Category:
Screws, Bolts
Package:
Datasheet:
RM4X20MM 2701.pdf
Description:
MACH SCREW PAN PHILLIPS M4X0.7
Shipping
Inventory:4,102
Comments
RM4X20MM 2701 Specifications
Manufacturer
APM Hexseal
Series:
SEELSKREW®
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Features:
Self Sealing
Thread Size:
M4x0.7
Head Diameter:
0.342" (8.69mm)
Head Height:
0.120" (3.05mm)
Length - Below Head:
0.787" (20.00mm)
Length - Overall:
0.907" (23.05mm)
Material:
Stainless Steel
Plating:
1. How to order RM4X20MM 2701 on XZT Electronics Co.,Ltd?
3. Are the RM4X20MM 2701 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RM4X20MM 2701?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RM4X20MM 2701.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as RM4X20MM 2701 pin diagram, RM4X20MM 2701 datasheet?