BusBoard Prototype Systems SA120X100
Part No.:
SA120X100
Manufacturer:
BusBoard Prototype Systems
Category:
Board Supports
Package:
Datasheet:
SA120X100.pdf
Description:
100 PACK, 0.120" HEIGHT
Shipping
Inventory:10
Comments
SA120X100 Specifications
Manufacturer
BusBoard Prototype Systems
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Holding Type:
Snap Lock
Mounting Type:
Adhesive
Between Board Height:
0.120" (3.05mm)
Length - Overall:
Support Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)