BusBoard Prototype Systems SA120X24
Part No.:
SA120X24
Datasheet:
SA120X24.pdf
Description:
ADHESIVE STANDOFFS 24 PACK, 0.12
Shipping
Inventory:37
Comments
SA120X24 Specifications
Between Board Height:
0.120" (3.05mm)
Length - Overall:
0.303" (7.70mm)
Support Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)