BusBoard Prototype Systems SA180X1000
Part No.:
SA180X1000
Datasheet:
SA180X1000.pdf
Description:
1000 PACK, 0.180" HEIGHT
Shipping
Inventory:1
Comments
SA180X1000 Specifications
Between Board Height:
0.180" (4.57mm)
Length - Overall:
0.368" (9.35mm)
Support Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)