BusBoard Prototype Systems SA180X500
Part No.:
SA180X500
Datasheet:
SA180X500.pdf
Description:
500 PACK, 0.180" HEIGHT
Shipping
Inventory:2
Comments
SA180X500 Specifications
Between Board Height:
0.180" (4.57mm)
Length - Overall:
0.368" (9.35mm)
Support Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)