Mechatronics Bearing Group SAA15XL0
Part No.:
SAA15XL0
Manufacturer:
Mechatronics Bearing Group
Category:
Bearings
Package:
Datasheet:
SAA15XL0.pdf
Description:
BEARINGX-TYPE1.5"ID1.88"OD0.25"W
Shipping
Inventory:10
Comments
SAA15XL0 Specifications
Manufacturer
Mechatronics Bearing Group
Series:
SAA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Thin Section Bearing
Inner Diameter:
1.500" (38.10mm)
Outer Diameter:
1.875" (47.63mm)
Width:
1.875" (47.63mm)