Essentra Components SFCBS-M4-14M-01
Part No.:
SFCBS-M4-14M-01
Datasheet:
SFCBS-M4-14M-01.pdf
Description:
CBS STUD-FIT 14MM STUD FOR 12MM
Shipping
Inventory:1,805
Comments
SFCBS-M4-14M-01 Specifications
Packaging:
Bag
Between Board Height:
0.551" (14.00mm)
Length - Overall:
0.953" (24.21mm)
Support Hole Diameter:
0.157" (3.99mm)
Support Panel Thickness:
0.062" (1.57mm) 1/16"