Essentra Components SFCBS-M4-16M-01
Part No.:
SFCBS-M4-16M-01
Description:
CBS STUD-FIT 16MM STUD FOR 14MM
Shipping
Inventory:965
Comments
SFCBS-M4-16M-01 Specifications
Packaging:
Bag
Between Board Height:
0.630" (16.00mm)
Length - Overall:
1.031" (26.20mm)
Support Hole Diameter:
0.157" (3.99mm)
Support Panel Thickness:
0.062" (1.57mm) 1/16"