Essentra Components SFCBS-M4-18M-01
Part No.:
SFCBS-M4-18M-01
Description:
CBS STUD-FIT 18MM STUD FOR 16MM
Shipping
Inventory:1,084
Comments
SFCBS-M4-18M-01 Specifications
Packaging:
Bag
Between Board Height:
0.709" (18.00mm)
Length - Overall:
1.110" (28.20mm)
Support Hole Diameter:
0.157" (3.99mm)
Support Panel Thickness:
0.062" (1.57mm) 1/16"