Essentra Components SG8-250-81
Part No.:
SG8-250-81
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Screw Grommets
Package:
Datasheet:
SG8-250-81.pdf
Description:
SCREW GROMMET #8/#10 NYLON NAT
Shipping
Inventory:0
Comments
SG8-250-81 Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
SG8-250
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Screw Size:
#8 or #10 Self Tapping Screw
Head Diameter:
0.370" (9.40mm) Square
Mounting Hole Diameter:
0.270" (6.86mm) Square
Head Height:
0.250" (6.35mm) 1/4"