3M (TC) SJ5808-4.5-1
Part No.:
SJ5808-4.5-1
Manufacturer:
3M (TC)
Category:
Bumpers, Feet, Pads, Grips
Package:
Datasheet:
SJ5808-4.5-1.pdf
Description:
3M SJ5808 BUMPER PROTECTIVE
Shipping
Inventory:8
Comments
SJ5808-4.5-1 Specifications
Manufacturer
3M (TC)
Series:
Bumpon™, SJ5800
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Bumper
Shape:
Rollstock - Customizable
Color:
Black
Size / Dimension:
12.000" L x 4.500" W (304.80mm x 114.30mm)
Thickness:
0.125" (3.18mm) 1/8"