Boca Bearing Company SMR63/22C-2RS TH9/C4 #3 L55
Part No.:
SMR63/22C-2RS TH9/C4 #3 L55
Manufacturer:
Boca Bearing Company
Category:
Bearings
Package:
Datasheet:
Description:
22X56X16MM SSTL CER H R BEARING
Shipping
Inventory:0
Comments
SMR63/22C-2RS TH9/C4 #3 L55 Specifications
Manufacturer
Boca Bearing Company
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Radial Bearing
Inner Diameter:
0.866" (22.00mm)
Outer Diameter:
Width:
0.630" (16.00mm)