Century Spring Corp SS10-72CS
Part No.:
SS10-72CS
Manufacturer:
Century Spring Corp
Category:
Extension, Drawbar Springs
Package:
Datasheet:
SS10-72CS.pdf
Description:
LL O= 0.625 , W= 0.072 , L= 20
Shipping
Inventory:4
Comments
SS10-72CS Specifications
Manufacturer
Century Spring Corp
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Wire Diameter:
0.072" (1.83mm)
Material:
SST 302
Diameter - Outside:
0.630" (16.00mm)