Century Spring Corp SS10-91CS
Part No.:
SS10-91CS
Manufacturer:
Century Spring Corp
Category:
Extension, Drawbar Springs
Package:
Datasheet:
SS10-91CS.pdf
Description:
LL O= 0.625 , W= 0.091 , L= 20
Shipping
Inventory:371
Comments
SS10-91CS Specifications
Manufacturer
Century Spring Corp
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Wire Diameter:
0.091" (2.31mm)
Material:
SST 302
Diameter - Outside:
0.630" (16.00mm)