Bivar Inc. SW-031-145
Part No.:
SW-031-145
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Bushing, Shoulder Washers
Package:
Datasheet:
SW-031-145.pdf
Description:
WASHER SHOULDER #4 POLY SULFIDE
Shipping
Inventory:758
Comments
SW-031-145 Specifications
Manufacturer
Bivar Inc.
Series:
SW
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Thread/Screw/Hole Size:
#4
Diameter - Inside:
0.118" (3.00mm)
Diameter - Outside:
0.280" (7.11mm)
Diameter - Shoulder:
0.145" (3.68mm)
Thickness - Overall:
0.079" (2.00mm)
Length - Below Head:
0.031" (0.79mm) 1/32"