Bivar Inc. SW-031-177
Part No.:
SW-031-177
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Bushing, Shoulder Washers
Package:
Datasheet:
SW-031-177.pdf
Description:
WASHER SHOULDER #6 POLY SULFIDE
Shipping
Inventory:0
Comments
SW-031-177 Specifications
Manufacturer
Bivar Inc.
Series:
SW
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Thread/Screw/Hole Size:
#6
Diameter - Inside:
0.144" (3.66mm)
Diameter - Outside:
0.313" (7.95mm) 5/16"
Diameter - Shoulder:
0.177" (4.50mm)
Thickness - Overall:
0.079" (2.00mm)
Length - Below Head:
0.031" (0.79mm) 1/32"