Bivar Inc. SW-032-135
Part No.:
SW-032-135
Datasheet:
SW-032-135.pdf
Description:
WASHER SHOULDER #4 POLY SULFIDE
Shipping
Inventory:13,553
Comments
SW-032-135 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
#4
Diameter - Inside:
0.116" (2.95mm)
Diameter - Outside:
0.215" (5.46mm)
Diameter - Shoulder:
0.130" (3.30mm)
Thickness - Overall:
0.071" (1.80mm)
Length - Below Head:
0.032" (0.81mm)