Bivar Inc. SW-040-140
Part No.:
SW-040-140
Datasheet:
SW-040-140.pdf
Description:
WASHER SHOULDER #4 POLY SULFIDE
Shipping
Inventory:6,747
Comments
SW-040-140 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
#4
Diameter - Inside:
0.119" (3.02mm)
Diameter - Outside:
0.245" (6.22mm)
Diameter - Shoulder:
0.140" (3.56mm)
Thickness - Overall:
0.079" (2.00mm)
Length - Below Head:
0.040" (1.02mm)