Bivar Inc. SW-093-145
Part No.:
SW-093-145
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Bushing, Shoulder Washers
Package:
Datasheet:
SW-093-145.pdf
Description:
WASHER SHOULDER #4 NYLON
Shipping
Inventory:49
Comments
SW-093-145 Specifications
Manufacturer
Bivar Inc.
Series:
SW
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Thread/Screw/Hole Size:
#4
Diameter - Inside:
0.115" (2.92mm)
Diameter - Outside:
0.235" (5.97mm)
Diameter - Shoulder:
0.140" (3.56mm)
Thickness - Overall:
0.142" (3.60mm)
Length - Below Head:
0.093" (2.36mm)