Bivar Inc. SW-125-140
Part No.:
SW-125-140
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Bushing, Shoulder Washers
Package:
Datasheet:
SW-125-140.pdf
Description:
WASHER SHOULDER #4 POLY SULFIDE
Shipping
Inventory:1,074
Comments
SW-125-140 Specifications
Manufacturer
Bivar Inc.
Series:
SW
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Thread/Screw/Hole Size:
#4
Diameter - Inside:
0.112" (2.84mm)
Diameter - Outside:
0.280" (7.11mm)
Diameter - Shoulder:
0.140" (3.56mm)
Thickness - Overall:
0.169" (4.30mm)
Length - Below Head:
0.125" (3.18mm) 1/8"