Bivar Inc. SW-185-150
Part No.:
SW-185-150
Datasheet:
SW-185-150.pdf
Description:
WASHER SHOULDER #4 NYLON
Shipping
Inventory:144
Comments
SW-185-150 Specifications
Diameter - Inside:
0.122" (3.10mm)
Diameter - Outside:
0.280" (7.11mm)
Diameter - Shoulder:
0.150" (3.80mm)
Thickness - Overall:
0.228" (5.80mm)
Length - Below Head:
0.185" (4.70mm)