Essentra Components TCBN-T1-M3-6-12
Part No.:
TCBN-T1-M3-6-12
Datasheet:
TCBN-T1-M3-6-12.pdf
Description:
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 12MM
Comments
TCBN-T1-M3-6-12 Specifications
Series:
TCBN
Between Board Height:
0.472" (12.00mm)
Length - Overall:
0.846" (21.50mm)
Support Hole Diameter:
0.157" (3.99mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.60mm)
Mounting Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"