Essentra Components TCBN-T1-M3-6-20
Part No.:
TCBN-T1-M3-6-20
Datasheet:
TCBN-T1-M3-6-20.pdf
Description:
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 20MM
Comments
TCBN-T1-M3-6-20 Specifications
Series:
TCBN
Between Board Height:
0.787" (20.00mm)
Length - Overall:
1.161" (29.50mm)
Support Hole Diameter:
0.157" (3.99mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.60mm)
Mounting Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"