Essentra Components TCBN-T1-M3-8-60
Part No.:
TCBN-T1-M3-8-60
Datasheet:
TCBN-T1-M3-8-60.pdf
Description:
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 60MM
Comments
TCBN-T1-M3-8-60 Specifications
Between Board Height:
2.362" (60.00mm)
Length - Overall:
2.736" (69.50mm)
Support Hole Diameter:
0.157" (3.99mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.60mm)
Mounting Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"