Essentra Components TCBN-T1-M4-8-28
Part No.:
TCBN-T1-M4-8-28
Datasheet:
TCBN-T1-M4-8-28.pdf
Description:
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 28MM
Comments
TCBN-T1-M4-8-28 Specifications
Series:
Richco, TCBN
Between Board Height:
1.102" (28.00mm)
Length - Overall:
1.476" (37.50mm)
Support Hole Diameter:
0.157" (3.99mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.60mm)
Mounting Hole Diameter:
0.189" (4.80mm)